RidersTeamsTime
1Gianni Moscon
Team Sky
Team Sky4h 49' 33''
2Rein Taaramäe
Direct Energie
Direct Energie+1''
3Enrico Gasparotto
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida+23''
4Luca Wackermann
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+24''
5Pierpaolo Ficara
Amore & Vita - Prodir
Amore & Vita - Prodir+30''
6Davide Orrico
Team Vorarlberg - Santic
Team Vorarlberg - Santic+30''
7Anthony Delaplace
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+32''
8Marc Hirschi
Switzerland
Switzerland+34''
9Ivan Rovnyi
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+54''
10Francesco Gavazzi
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+54''
11Mauro Finetto
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+54''
12Romain Bardet
AG2R LA MONDIALE
AG2R LA MONDIALE+55''
13Damiano Caruso
Italy
Italy+55''
14Ivan Santaromita
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+55''
15Ángel Madrazo
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+1' 40''
16Davide Ballerini
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+4' 24''
17Simone Ponzi
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+4' 24''
18Kristian Sbaragli
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+4' 24''
19Grega Bole
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida+4' 24''
20Simone Ravanelli
Italy
Italy+4' 25''
21Lorenzo Rota
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+4' 25''
22Marco Tizza
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+4' 25''
23Jon Irisarri
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+4' 25''
24Pierre-Luc Périchon
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+4' 25''
25Lilian Calmejane
Direct Energie
Direct Energie+4' 25''
26Delio Fernández
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+4' 25''
27Mattia Cattaneo
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+4' 25''
28Marco Canola
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+4' 25''
29Giovanni Visconti
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida+4' 25''
30Gordian Banzer
Switzerland
Switzerland+4' 25''
31Fausto Masnada
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+4' 25''
32Romain Sicard
Direct Energie
Direct Energie+4' 26''
33Gino Mäder
Switzerland
Switzerland+4' 26''
34Edoardo Zardini
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM+4' 26''
35Maxime Bouet
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+4' 26''
36Diego Rosa
Team Sky
Team Sky+4' 27''
37Eros Capecchi
Italy
Italy+4' 28''
38Kilian Frankiny
Switzerland
Switzerland+4' 28''
39Matteo Fabbro
Italy
Italy+4' 33''
40Eddie Dunbar
Team Sky
Team Sky+4' 33''
41Benoît Cosnefroy
AG2R LA MONDIALE
AG2R LA MONDIALE+4' 33''
42Samuele Battistella
Italy
Italy+4' 33''
43Daniel Turek
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+4' 34''
44Edwin Ávila
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+4' 34''
45Alessandro Monaco
Italy
ItalyDNF
46Cristian Scaroni
Italy
ItalyDNF
47Andrea Bagioli
UAE Team Emirates
UAE Team EmiratesDNF
48Kristijan Ðurasek
UAE Team Emirates
UAE Team EmiratesDNF
49Matteo Bono
UAE Team Emirates
UAE Team EmiratesDNF
50Oliviero Troia
UAE Team Emirates
UAE Team EmiratesDNF
51Filippo Ganna
UAE Team Emirates
UAE Team EmiratesDNF
52Yousif Mirza
UAE Team Emirates
UAE Team EmiratesDNF
53Alessandro Covi
UAE Team Emirates
UAE Team EmiratesDNF
54Clément Chevrier
AG2R LA MONDIALE
AG2R LA MONDIALEDNF
55Axel Domont
AG2R LA MONDIALE
AG2R LA MONDIALEDNF
56Matteo Montaguti
AG2R LA MONDIALE
AG2R LA MONDIALEDNF
57Clément Champoussin
AG2R LA MONDIALE
AG2R LA MONDIALEDNF
58Clément Venturini
AG2R LA MONDIALE
AG2R LA MONDIALEDNF
59Leonardo Basso
Team Sky
Team SkyDNF
60Michal Golas
Team Sky
Team SkyDNF
61Mark Donovan
Team Sky
Team SkyDNF
62Ethan Hayter
Team Sky
Team SkyDNF
63Manuele Boaro
Bahrain-Merida
Bahrain-MeridaDNF
64Sonny Colbrelli
Bahrain-Merida
Bahrain-MeridaDNF
65Domen Novak
Bahrain-Merida
Bahrain-MeridaDNF
66Maxim Pirard
Bahrain-Merida
Bahrain-MeridaDNF
67Alexander Foliforov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVeloDNF
68Sergey Lagutin
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVeloDNF
69Igor Boev
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVeloDNF
70Evgeniy Shalunov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVeloDNF
71Dmitry Kozonchuk
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVeloDNF
72Evgeny Kobernyak
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVeloDNF
73Paul Ourselin
Direct Energie
Direct EnergieDNF
74Perrig Quémeneur
Direct Energie
Direct EnergieDNF
75Angelo Tulik
Direct Energie
Direct EnergieDNF
76Fabien Grellier
Direct Energie
Direct EnergieDNF
77Giuseppe Fonzi
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTMDNF
78Miguel Flórez
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTMDNF
79Ilia Koshevoy
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTMDNF
80Sebastian Schönberger
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTMDNF
81Simone Velasco
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTMDNF
82Nicolas Rinaldi
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTMDNF
83Manuel Belletti
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - SidermecDNF
84Iván Sosa
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - SidermecDNF
85Marco Frapporti
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - SidermecDNF
86Eliot Lietaer
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-BruxellesDNF
87Julien Mortier
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-BruxellesDNF
88Christophe Masson
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-BruxellesDNF
89Kenny Molly
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-BruxellesDNF
90Antoine Warnier
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-BruxellesDNF
91Thomas Deruette
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-BruxellesDNF
92Dimitri Peyskens
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-BruxellesDNF
93Awet Andemeskel
Israel Cycling Academy
Israel Cycling AcademyDNF
94Omer Goldshtein
Israel Cycling Academy
Israel Cycling AcademyDNF
95Guy Niv
Israel Cycling Academy
Israel Cycling AcademyDNF
96José Manuel Díaz
Israel Cycling Academy
Israel Cycling AcademyDNF
97Danilo Celano
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGADNF
98Miguel Ángel Benito
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGADNF
99Mauricio Moreira
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGADNF
100Gonzalo Serrano
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGADNF
101Fabricio Ferrari
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGADNF
102Justin Oien
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGADNF
103Javier Moreno
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - ProvenceDNF
104Iuri Filosi
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - ProvenceDNF
105Alessandro Fedeli
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - ProvenceDNF
106Lucas De Rossi
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - ProvenceDNF
107Brice Feillu
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - SamsicDNF
108Kévin Ledanois
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - SamsicDNF
109Armindo Fonseca
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - SamsicDNF
110Romain Le Roux
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - SamsicDNF
111Joan Bou
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - FaizanèDNF
112Eduard Michael Grosu
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - FaizanèDNF
113Filippo Zaccanti
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - FaizanèDNF
114Enrico Barbin
Bardiani - CSF
Bardiani - CSFDNF
115Daniel Savini
Bardiani - CSF
Bardiani - CSFDNF
116Giovanni Carboni
Bardiani - CSF
Bardiani - CSFDNF
117Alessandro Tonelli
Bardiani - CSF
Bardiani - CSFDNF
118Vincenzo Albanese
Bardiani - CSF
Bardiani - CSFDNF
119Piotr Brozyna
CCC - Sprandi - Polkowice
CCC - Sprandi - PolkowiceDNF
120Pawel Cieslik
CCC - Sprandi - Polkowice
CCC - Sprandi - PolkowiceDNF
121Kamil Malecki
CCC - Sprandi - Polkowice
CCC - Sprandi - PolkowiceDNF
122Michal Paluta
CCC - Sprandi - Polkowice
CCC - Sprandi - PolkowiceDNF
123Alan Banaszek
CCC - Sprandi - Polkowice
CCC - Sprandi - PolkowiceDNF
124Amaro Antunes
CCC - Sprandi - Polkowice
CCC - Sprandi - PolkowiceDNF
125Jonas Koch
CCC - Sprandi - Polkowice
CCC - Sprandi - PolkowiceDNF
126Dimitri Bussard
Switzerland
SwitzerlandDNF
127Patrick Müller
Switzerland
SwitzerlandDNF
128Fabian Lienhard
Switzerland
SwitzerlandDNF
129Mattia Marcelli
Giotti Victoria
Giotti VictoriaDNF
130Riccardo Stacchiotti
Giotti Victoria
Giotti VictoriaDNF
131Andrea Ruscetta
Giotti Victoria
Giotti VictoriaDNF
132Federico Zurlo
Giotti Victoria
Giotti VictoriaDNF
133Denis Marian Vulcan
Giotti Victoria
Giotti VictoriaDNF
134Emil Dima
Giotti Victoria
Giotti VictoriaDNF
135Lukas Rüegg
Team Vorarlberg - Santic
Team Vorarlberg - SanticDNF
136Patrick Schelling
Team Vorarlberg - Santic
Team Vorarlberg - SanticDNF
137Dominik Amann
Team Vorarlberg - Santic
Team Vorarlberg - SanticDNF
138Matteo Badilatti
Team Vorarlberg - Santic
Team Vorarlberg - SanticDNF
139Lukas Meiler
Team Vorarlberg - Santic
Team Vorarlberg - SanticDNF
140Joeri Stallaert
Team Vorarlberg - Santic
Team Vorarlberg - SanticDNF
141Isaac Cantón
Kometa Cycling Team
Kometa Cycling TeamDNF
142Diego Pablo Sevilla
Kometa Cycling Team
Kometa Cycling TeamDNF
143Michel Ries
Kometa Cycling Team
Kometa Cycling TeamDNF
144Miguel Ángel Ballesteros
Kometa Cycling Team
Kometa Cycling TeamDNF
145Wilson Peña
Kometa Cycling Team
Kometa Cycling TeamDNF
146Awet Habtom
Kometa Cycling Team
Kometa Cycling TeamDNF
147Alexander Evtushenko
Lokosphinx
LokosphinxDNF
148Savva Novikov
Lokosphinx
LokosphinxDNF
149Dmitry Sokolov
Lokosphinx
LokosphinxDNF
150Arseny Nikiforov
Lokosphinx
LokosphinxDNF
151Alexander Vdovin
Lokosphinx
LokosphinxDNF
152Davide Gabburo
Amore & Vita - Prodir
Amore & Vita - ProdirDNF
153Veaceslav Biondi
Amore & Vita - Prodir
Amore & Vita - ProdirDNF
154Marco Bernardinetti
Amore & Vita - Prodir
Amore & Vita - ProdirDNF
155Mirko Trosino
Amore & Vita - Prodir
Amore & Vita - ProdirDNF
156Michele Corradini
Amore & Vita - Prodir
Amore & Vita - ProdirDNF
157Colin Stüssi
Amore & Vita - Prodir
Amore & Vita - ProdirDNF
158Niccolò Salvietti
Sangemini - Trevigiani - MG.K Vis
Sangemini - Trevigiani - MG.K VisDNF
159Paolo Totò
Sangemini - Trevigiani - MG.K Vis
Sangemini - Trevigiani - MG.K VisDNF
160Matteo Draperi
Sangemini - Trevigiani - MG.K Vis
Sangemini - Trevigiani - MG.K VisDNF
161Michele Gazzara
Sangemini - Trevigiani - MG.K Vis
Sangemini - Trevigiani - MG.K VisDNF
162Dario Puccioni
Sangemini - Trevigiani - MG.K Vis
Sangemini - Trevigiani - MG.K VisDNF
163Nicola Gaffurini
Sangemini - Trevigiani - MG.K Vis
Sangemini - Trevigiani - MG.K VisDNF
164Antonio Di Sante
Sangemini - Trevigiani - MG.K Vis
Sangemini - Trevigiani - MG.K VisDNF
165Matteo Sobrero
Dimension Data for Qhubeka Continental Team
Dimension Data for Qhubeka Continental TeamDNF
166Kent Main
Dimension Data for Qhubeka Continental Team
Dimension Data for Qhubeka Continental TeamDNF
167El Mehdi Chokri
Dimension Data for Qhubeka Continental Team
Dimension Data for Qhubeka Continental TeamDNF
168Luca Mozzato
Dimension Data for Qhubeka Continental Team
Dimension Data for Qhubeka Continental TeamDNF
169Samuel Mugisha
Dimension Data for Qhubeka Continental Team
Dimension Data for Qhubeka Continental TeamDNF
170Hafetab Weldu
Dimension Data for Qhubeka Continental Team
Dimension Data for Qhubeka Continental TeamDNF
171Stefan De Bod
Dimension Data for Qhubeka Continental Team
Dimension Data for Qhubeka Continental TeamDNF