RidersTeamsTime
1Ben Hermans
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation4h 50' 22''
2Valerio Conti
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+30''
3Enrico Battaglin
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - Faizanè+30''
4Simone Velasco
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+30''
5Jan Polanc
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+31''
6Henok Mulubrhan
Team Qhubeka
Team Qhubeka+31''
7Diego Ulissi
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+31''
8Luca Chirico
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+31''
9Alejandro Ropero
EOLO - Kometa Cycling Team
EOLO - Kometa Cycling Team+31''
10Eduardo Sepúlveda
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+31''
11Alessandro Fedeli
Italy
Italy+31''
12Davide Rebellin
WorkService - Marchiol - Dynatek
WorkService - Marchiol - Dynatek+31''
13Marco Tizza
Amore & Vita
Amore & Vita+31''
14Matteo Trentin
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+34''
15Andrea Garosio
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - Faizanè+42''
16Giovanni Carboni
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - Faizanè+46''
17Juan Ayuso
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+52''
18Nikolay Cherkasov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+52''
19Gianni Moscon
INEOS Grenadiers
INEOS Grenadiers+1' 00''
20Matis Louvel
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+3' 37''
21Davide Orrico
Vini Zabù
Vini Zabù+3' 37''
22Lorenzo Quartucci
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM Tools+3' 37''
23Giacomo Garavaglia
WorkService - Marchiol - Dynatek
WorkService - Marchiol - Dynatek+3' 37''
24Mattia Bais
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+3' 37''
25Luca Covili
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - Faizanè+3' 37''
26Maxime Bouet
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+3' 37''
27Edoardo Zardini
Vini Zabù
Vini Zabù+3' 37''
28Jhonatan Narváez
INEOS Grenadiers
INEOS Grenadiers+3' 42''
29Alessandro Covi
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+3' 50''
30Daniel Muñoz
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+3' 50''
31Yeisson Casallas
Colombia
Colombia+3' 50''
32Davide Bais
EOLO - Kometa Cycling Team
EOLO - Kometa Cycling Team+3' 50''
33Nicolò Parisini
Beltrami TSA - Tre Colli
Beltrami TSA - Tre Colli+3' 50''
34Omar El Gouzi
Iseo - Rime - Carnovali
Iseo - Rime - Carnovali+3' 50''
35Riccardo Ciuccarelli
Italy
Italy+3' 50''
36Paul Double
MG.K Vis - VPM
MG.K Vis - VPM+3' 50''
37Daniel Pearson
Vini Zabù
Vini Zabù+3' 50''
38Alessandro Bisolti
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+3' 50''
39Lukasz Owsian
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+3' 50''
40Cristian Scaroni
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+3' 50''
41Marco Canola
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+3' 50''
42Anton Kuzmin
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+3' 58''
43Jesús Peña
Colombia
Colombia+6' 11''
44Davide Appollonio
Amore & Vita
Amore & Vita+8' 36''
45Romain Hardy
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+8' 36''
46Alessandro Santaromita
Italy
Italy+8' 36''
47Mark Pritzen
Team Qhubeka
Team Qhubeka+10' 37''
48Alessandro Iacchi
Vini Zabù
Vini Zabù+11' 43''
50Denis Nekrasov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+11' 43''
51Andrea Di Renzo
Vini Zabù
Vini Zabù+11' 43''
52Alessandro Monaco
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - Faizanè+11' 43''
53Luca Cibrario
Italy
Italy+11' 43''
54Alexis Renard
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+12' 15''
55Thibault Guernalec
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+12' 15''
56Luca Wackermann
EOLO - Kometa Cycling Team
EOLO - Kometa Cycling Team+12' 15''
57Michal Golas
INEOS Grenadiers
INEOS Grenadiers+12' 15''
58Simon Pellaud
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+12' 15''
59Emil Dima
Giotti Victoria - Savini Due
Giotti Victoria - Savini Due+12' 15''
60Diego Pablo Sevilla
EOLO - Kometa Cycling Team
EOLO - Kometa Cycling Team+12' 15''
61Aliaksandr Riabushenko
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+12' 15''
62Simone Ravanelli
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+12' 15''
63Brandon Rivera
INEOS Grenadiers
INEOS Grenadiers+12' 15''
64Federico Iacomoni
Iseo - Rime - Carnovali
Iseo - Rime - Carnovali+12' 15''
65Francesco Di Felice
MG.K Vis - VPM
MG.K Vis - VPM+12' 15''
66Alex Raimondi
Iseo - Rime - Carnovali
Iseo - Rime - Carnovali+12' 15''
67Alex Cataford
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+12' 15''
68Cameron Wurf
INEOS Grenadiers
INEOS Grenadiers+12' 15''
69Alessandro Verre
Italy
Italy+12' 15''
70Tom Pidcock
INEOS Grenadiers
INEOS Grenadiers+12' 21''
71Tom Van Asbroeck
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+16' 24''
72Mattia Frapporti
EOLO - Kometa Cycling Team
EOLO - Kometa Cycling Team+16' 24''
73Nicolas Nesi
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM Tools+16' 24''
74Stefano Pirazzi
Amore & Vita
Amore & Vita+16' 24''
75Giosuè Crescioli
Beltrami TSA - Tre Colli
Beltrami TSA - Tre Colli+16' 24''
76Luca Regalli
Iseo - Rime - Carnovali
Iseo - Rime - Carnovali+16' 24''
77Mattia Guasco
Team Qhubeka
Team Qhubeka+16' 24''
79Giovanni Bortoluzzi
WorkService - Marchiol - Dynatek
WorkService - Marchiol - Dynatek+16' 24''
81Luca Cretti
Beltrami TSA - Tre Colli
Beltrami TSA - Tre Colli+16' 24''
82Laurent Pichon
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+16' 24''
83Fabio Di Guglielmo
MG.K Vis - VPM
MG.K Vis - VPM+16' 24''
84Karel Vacek
Team Qhubeka - NextHash
Team Qhubeka - NextHash+16' 24''
86Andrea Ghislanzoni
MG.K Vis - VPM
MG.K Vis - VPM+16' 24''
87Francesco Zandri
WorkService - Marchiol - Dynatek
WorkService - Marchiol - Dynatek+16' 24''
88Adriano Brogi
Giotti Victoria - Savini Due
Giotti Victoria - Savini Due+16' 24''
89Didier Merchán
Colombia
Colombia+16' 24''
90Andrea Pietrobon
Italy
Italy+16' 24''
91Edoardo Sandri
Italy
Italy+16' 24''
92Evgeniy Shalunov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+16' 24''
93Sebastian Berwick
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+16' 24''
94Federico Burchio
WorkService - Marchiol - Dynatek
WorkService - Marchiol - Dynatek+16' 24''
95Leonardo Basso
INEOS Grenadiers
INEOS GrenadiersDNF
96Vladyslav Zubar
Amore & Vita
Amore & VitaDNF
97Paolo Totò
Amore & Vita
Amore & VitaDNF
98Filippo Zaccanti
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - FaizanèDNF
99Daniel Savini
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - FaizanèDNF
100Lorenzo Peschi
Beltrami TSA - Tre Colli
Beltrami TSA - Tre ColliDNF
101Thomas Pesenti
Beltrami TSA - Tre Colli
Beltrami TSA - Tre ColliDNF
102Matteo Freddi
Beltrami TSA - Tre Colli
Beltrami TSA - Tre ColliDNF
103Lorenzo Balestra
Beltrami TSA - Tre Colli
Beltrami TSA - Tre ColliDNF
104Daniel Nastasi
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM ToolsDNF
105Besnik Islami
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM ToolsDNF
106Luca Roberti
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM ToolsDNF
107Daniel Smarzaro
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM ToolsDNF
108Sergio García
EOLO - Kometa Cycling Team
EOLO - Kometa Cycling TeamDNF
109Arturo Gravalos
EOLO - Kometa Cycling Team
EOLO - Kometa Cycling TeamDNF
110Iuri Filosi
Giotti Victoria - Savini Due
Giotti Victoria - Savini DueDNF
111Andrea Guardini
Giotti Victoria - Savini Due
Giotti Victoria - Savini DueDNF
112Viktor Filutás
Giotti Victoria - Savini Due
Giotti Victoria - Savini DueDNF
113Kristian Yustre
Giotti Victoria - Savini Due
Giotti Victoria - Savini DueDNF
114Paolo Simion
Giotti Victoria - Savini Due
Giotti Victoria - Savini DueDNF
115Leandro Masotto
Iseo - Rime - Carnovali
Iseo - Rime - CarnovaliDNF
116Yaroslav Parashchak
Iseo - Rime - Carnovali
Iseo - Rime - CarnovaliDNF
117Matteo Tarolla
Iseo - Rime - Carnovali
Iseo - Rime - CarnovaliDNF
118Hugo Hofstetter
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up NationDNF
119Paul Wright
MG.K Vis - VPM
MG.K Vis - VPMDNF
120Niccolò Salvietti
MG.K Vis - VPM
MG.K Vis - VPMDNF
121Raffaele Radice
MG.K Vis - VPM
MG.K Vis - VPMDNF
122Germán Dario Gómez
Colombia
ColombiaDNF
123Negasi Abreha
Team Qhubeka
Team QhubekaDNF
125Andrea Bartolozzi
Vini Zabù
Vini ZabùDNF
126Marco Frapporti
Vini Zabù
Vini ZabùDNF
127Christian Pase
WorkService - Marchiol - Dynatek
WorkService - Marchiol - DynatekDNF