Tour de Slovaquie

Table

 RidersTeamsTime
1Yves Lampaert
Deceuninck - Quick-Step
Deceuninck - Quick-Step17h 14' 21''
2Arnaud Démare
Groupama - FDJ
Groupama - FDJ+1''
3Stefan Küng
Groupama - FDJ
Groupama - FDJ+3''
4Kamil Gradek
CCC Team
CCC Team+17''
5Tom Bohli
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+21''
6Gijs Van Hoecke
CCC Team
CCC Team+26''
7Matthias Brändle
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+28''
8Lukas Pöstlberger
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+34''
9Erik Baška
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+40''
10Aliaksandr Riabushenko
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+41''
11Torjus Sleen
Uno-X Norwegian Development Team
Uno-X Norwegian Development Team+44''
12Leon Heinschke
Development Team Sunweb
Development Team Sunweb+45''
13Alexander Kristoff
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+46''
14Sergey Shilov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+54''
15Lukasz Owsian
CCC Team
CCC Team+55''
16Rasmus Quaade
Riwal - Readynez Cycling Team
Riwal - Readynez Cycling Team+1' 17''
17Charles Planet
Team Novo Nordisk
Team Novo Nordisk+1' 19''
18Marco Frapporti
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+1' 24''
19František Sisr
Elkov - Author
Elkov - Author+1' 26''
20Eduard Michael Grosu
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+1' 35''
21Dušan Rajovic
Adria Mobil
Adria Mobil+1' 38''
22Žiga Grošelj
Adria Mobil
Adria Mobil+1' 38''
23Lars Boom
Roompot - Charles
Roompot - Charles+1' 42''
24Dennis van Winden
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+1' 44''
25Anders Skaarseth
Uno-X Norwegian Development Team
Uno-X Norwegian Development Team+1' 47''
26Jesper Asselman
Roompot - Charles
Roompot - Charles+1' 53''
27Markus Hoelgård
Uno-X Norwegian Development Team
Uno-X Norwegian Development Team+1' 54''
28Elia Viviani
Deceuninck - Quick-Step
Deceuninck - Quick-Step+1' 58''
29Matteo Montaguti
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+2' 00''
30Bob Jungels
Deceuninck - Quick-Step
Deceuninck - Quick-Step+2' 03''
31Nicolai Brøchner
Riwal - Readynez Cycling Team
Riwal - Readynez Cycling Team+2' 23''
32Jan Bárta
Elkov - Author
Elkov - Author+2' 34''
33Jonas Abrahamsen
Uno-X Norwegian Development Team
Uno-X Norwegian Development Team+2' 35''
34Michael Mørkøv
Deceuninck - Quick-Step
Deceuninck - Quick-Step+2' 35''
35Vegard Laengen
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+2' 38''
36Juraj Sagan
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+2' 43''
37Boy van Poppel
Roompot - Charles
Roompot - Charles+2' 56''
38Emils Liepinš
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-Bruxelles+2' 57''
39Amaro Antunes
CCC Team
CCC Team+3' 00''
40Tim Naberman
Development Team Sunweb
Development Team Sunweb+3' 02''
41Lukas Spengler
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-Bruxelles+3' 03''
42Florian Sénéchal
Deceuninck - Quick-Step
Deceuninck - Quick-Step+3' 08''
43Matej Zahálka
Elkov - Author
Elkov - Author+3' 11''
44Vladislav Kulikov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+3' 12''
45Dominik Neumann
Elkov - Author
Elkov - Author+3' 13''
46Gašper Katrašnik
Adria Mobil
Adria Mobil+3' 14''
47Rémy Rochas
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+3' 16''
48Matthias Krizek
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels+3' 18''
49Niklas Märkl
Development Team Sunweb
Development Team Sunweb+3' 19''
50Matthew Beers
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+3' 19''
51Petr Rikunov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+3' 24''
52Michal Schlegel
Elkov - Author
Elkov - Author+3' 25''
53Ramon Sinkeldam
Groupama - FDJ
Groupama - FDJ+3' 25''
54Maciej Bodnar
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+3' 26''
55Julien El Farès
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+3' 27''
56Maurits Lammertink
Roompot - Charles
Roompot - Charles+3' 28''
57Lucas De Rossi
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+3' 30''
58Lukáš Kubiš
Dukla Banská Bystrica
Dukla Banská Bystrica+3' 30''
59Alexander Porsev
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+3' 30''
60Justin Timmermans
Roompot - Charles
Roompot - Charles+3' 31''
61Rudy Barbier
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+3' 32''
62Jonas Aaen
Riwal - Readynez Cycling Team
Riwal - Readynez Cycling Team+3' 34''
63Matúš Štocek
Slovakia
Slovakia+3' 34''
64Andrea Peron
Team Novo Nordisk
Team Novo Nordisk+3' 34''
65Nicola Venchiarutti
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+3' 35''
66Aljaž Omrzel
Adria Mobil
Adria Mobil+3' 36''
67Josip Rumac
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+3' 42''
68Alexis Renard
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+3' 47''
69Kevyn Ista
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-Bruxelles+3' 50''
70Sylwester Janiszewski
Voster - ATS Team
Voster - ATS Team+3' 52''
71Alexandr Kulikovskiy
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+3' 54''
72Martin Salmon
Development Team Sunweb
Development Team Sunweb+3' 55''
73Mateusz Grabis
Voster - ATS Team
Voster - ATS Team+3' 55''
74Andreas Schillinger
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+3' 59''
75Alexandre Delettre
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+4' 13''
76Kim Magnusson
Riwal - Readynez Cycling Team
Riwal - Readynez Cycling Team+4' 18''
77Péter Kusztor
Team Novo Nordisk
Team Novo Nordisk+4' 25''
78Oscar Gatto
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+4' 28''
79Petr Vakoc
Deceuninck - Quick-Step
Deceuninck - Quick-Step+4' 28''
80Matteo Pelucchi
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+4' 29''
81Pawel Franczak
Voster - ATS Team
Voster - ATS Team+4' 29''
82Rasmus Wallin
Riwal - Readynez Cycling Team
Riwal - Readynez Cycling Team+4' 36''
83Tobias Mørch
Riwal - Readynez Cycling Team
Riwal - Readynez Cycling Team+4' 49''
84Ján Andrej Cully
Dukla Banská Bystrica
Dukla Banská Bystrica+4' 49''
85Pieter Weening
Roompot - Charles
Roompot - Charles+4' 58''
86Jacopo Guarnieri
Groupama - FDJ
Groupama - FDJ+5' 25''
87Sam Brand
Team Novo Nordisk
Team Novo Nordisk+5' 30''
88Georg Zimmerman
CCC Team
CCC Team+5' 32''
89Aljaž Jarc
Adria Mobil
Adria Mobil+5' 36''
90Florian Kierner
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels+5' 45''
91Simon Carr
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+5' 45''
92Žiga Horvat
Adria Mobil
Adria Mobil+5' 50''
93Martin Urianstad
Uno-X Norwegian Development Team
Uno-X Norwegian Development Team+5' 54''
94Fabian Steininger
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels+6' 16''
95Guy Sagiv
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+6' 20''
96Umberto Poli
Team Novo Nordisk
Team Novo Nordisk+6' 40''
97Mihkel Räim
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+6' 41''
98Sébastien Reichenbach
Groupama - FDJ
Groupama - FDJ+6' 48''
99Nils Sinschek
Development Team Sunweb
Development Team Sunweb+6' 50''
100Brian Kamstra
Team Novo Nordisk
Team Novo Nordisk+6' 53''
101Leszek Plucinski
Voster - ATS Team
Voster - ATS Team+6' 54''
102Michael Kukrle
Elkov - Author
Elkov - Author+6' 59''
103Juraj Bellan
Dukla Banská Bystrica
Dukla Banská Bystrica+7' 15''
104Laurens ten Dam
CCC Team
CCC Team+7' 22''
105Edo Maas
Development Team Sunweb
Development Team Sunweb+7' 41''
106Anton Vorobyev
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+8' 01''
107Ludovic Robeet
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-Bruxelles+8' 03''
108Szymon Krawczyk
Voster - ATS Team
Voster - ATS Team+8' 08''
109Riccardo Zoidl
CCC Team
CCC Team+8' 41''
110Róbert Malík
Slovakia
Slovakia+8' 42''
111Kenny Molly
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-Bruxelles+8' 54''
112Emanuel Buchmann
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+9' 02''
113Rory Sutherland
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+9' 07''
114Ignatas Konovalovas
Groupama - FDJ
Groupama - FDJ+9' 22''
115Marek Canecký
Dukla Banská Bystrica
Dukla Banská Bystrica+9' 45''
116Andi Bajc
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels+9' 50''
117Hamish Schreurs
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+10' 20''
118Jonas Hvideberg
Uno-X Norwegian Development Team
Uno-X Norwegian Development Team+10' 24''
119David Lozano
Team Novo Nordisk
Team Novo Nordisk+11' 16''
120Franklin Six
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-Bruxelles+11' 28''
121Justin Jules
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-Bruxelles+11' 35''
122Dávid Kaško
Slovakia
Slovakia+13' 26''
123Martin Haring
Dukla Banská Bystrica
Dukla Banská Bystrica+13' 36''
124Juraj Lajcha
Slovakia
Slovakia+14' 25''
125Idar Andersen
Uno-X Norwegian Development Team
Uno-X Norwegian Development Team+15' 21''
126András Forray
Pannon Cycling Team
Pannon Cycling Team+15' 51''
127Iljo Keisse
Deceuninck - Quick-Step
Deceuninck - Quick-Step+16' 01''
128Stanislav Béreš
Slovakia
Slovakia+17' 56''
129Benjamin Brkic
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels+19' 07''
130Martin Vlcák
Dukla Banská Bystrica
Dukla Banská Bystrica+19' 08''
131Gergö Orosz
Pannon Cycling Team
Pannon Cycling Team+20' 11''
132Jon Božic
Adria Mobil
Adria Mobil+21' 29''
133Mamyr Stash
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+22' 29''
134Richard Coma
Slovakia
Slovakia+25' 07''
135Ludvig Wacker
Development Team Sunweb
Development Team Sunweb+25' 13''