RidersTeamsTime
1José Manuel Díaz
Delko
Delko29h 19' 40''
2Jay Vine
Alpecin - Fenix
Alpecin - Fenix+1''
3Eduardo Sepúlveda
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+6''
4Jhojan García
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+25''
5Merhawi Kudus
ASTANA PRO
ASTANA PRO+28''
6Anthon Charmig
Uno-X Pro Cycling Team
Uno-X Pro Cycling Team+30''
7Delio Fernández
Delko
Delko+33''
8Artem Nych
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+52''
9Anders Johannessen
Uno-X Pro Cycling Team
Uno-X Pro Cycling Team+55''
10Garikoitz Bravo
Euskaltel - Euskadi
Euskaltel - Euskadi+1' 01''
11Javier Romo
ASTANA PRO
ASTANA PRO+1' 21''
12Mauro Finetto
Delko
Delko+1' 28''
13Alex Hoehn
Wildlife Generation Pro Cycling
Wildlife Generation Pro Cycling+1' 29''
14Rodrigo Contreras
ASTANA PRO
ASTANA PRO+1' 29''
15Jetse Bol
Burgos - BH
Burgos - BH+1' 31''
16Luca Wackermann
EOLO - Kometa Cycling Team
EOLO - Kometa Cycling Team+2' 13''
17Diego Rubio
Burgos - BH
Burgos - BH+2' 30''
18Giovanni Visconti
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - Faizanè+2' 30''
19Joel Suter
Bingoal - Pauwels Sauces - WB
Bingoal - Pauwels Sauces - WB+2' 43''
20Ibaí Azurmendi
Euskaltel - Euskadi
Euskaltel - Euskadi+2' 49''
21Alessandro Tonelli
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - Faizanè+2' 49''
22Alex Dowsett
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+2' 56''
23Anatoliy Budyak
Spor Toto Cycling Team
Spor Toto Cycling Team+3' 10''
24Samuele Zoccarato
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - Faizanè+3' 16''
25Ahmet Örken
Team Sapura Cycling
Team Sapura Cycling+3' 31''
26Gabriel Reguero
Spor Toto Cycling Team
Spor Toto Cycling Team+3' 35''
27Jesse Ewart
Team Sapura Cycling
Team Sapura Cycling+3' 36''
28Szymon Tracz
Nippo - Provence - PTS Conti
Nippo - Provence - PTS Conti+4' 00''
29Meindert Weulink
ABLOC CT
ABLOC CT+4' 03''
30Josip Rumac
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+4' 07''
31Francesco Gavazzi
EOLO - Kometa Cycling Team
EOLO - Kometa Cycling Team+4' 24''
32Serghei Tvetcov
Wildlife Generation Pro Cycling
Wildlife Generation Pro Cycling+5' 07''
33Joel Nicolau
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+5' 19''
34David Lozano
Team Novo Nordisk
Team Novo Nordisk+5' 19''
35Evgeniy Shalunov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+5' 29''
36Vitaliy Buts
Salcano - Sakarya - BB Team
Salcano - Sakarya - BB Team+5' 31''
37Stijn Daemen
ABLOC CT
ABLOC CT+5' 38''
38Branislav Samoilav
Minsk Cycling Club
Minsk Cycling Club+5' 59''
39Iker Ballarin
Euskaltel - Euskadi
Euskaltel - Euskadi+6' 26''
40Julen Irizar
Euskaltel - Euskadi
Euskaltel - Euskadi+7' 19''
41Vincenzo Albanese
EOLO - Kometa Cycling Team
EOLO - Kometa Cycling Team+7' 26''
42Cristian Raileanu
Team Sapura Cycling
Team Sapura Cycling+8' 00''
43Jonathan Bögli
Nippo - Provence - PTS Conti
Nippo - Provence - PTS Conti+8' 06''
44Mirco Maestri
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - Faizanè+8' 07''
45Nikita Stalnov
ASTANA PRO
ASTANA PRO+9' 19''
46Rick Zabel
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+9' 21''
47Umberto Marengo
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - Faizanè+10' 05''
48Jasper Philipsen
Alpecin - Fenix
Alpecin - Fenix+10' 21''
49André Greipel
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+10' 28''
50Gleb Brussenskiy
ASTANA PRO
ASTANA PRO+11' 17''
51Diego Pablo Sevilla
EOLO - Kometa Cycling Team
EOLO - Kometa Cycling Team+11' 18''
52Stijn Appel
ABLOC CT
ABLOC CT+11' 43''
53Isaac Cantón
Burgos - BH
Burgos - BH+11' 49''
54Jokin Aranburu
Euskaltel - Euskadi
Euskaltel - Euskadi+11' 52''
55Mark Cavendish
Deceuninck - Quick-Step
Deceuninck - Quick-Step+11' 55''
56Iljo Keisse
Deceuninck - Quick-Step
Deceuninck - Quick-Step+12' 03''
57Burak Abay
Salcano - Sakarya - BB Team
Salcano - Sakarya - BB Team+12' 13''
58Willie Smit
Burgos - BH
Burgos - BH+12' 14''
59Matthias Brändle
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+12' 23''
60Kristoffer Halvorsen
Uno-X Pro Cycling Team
Uno-X Pro Cycling Team+12' 25''
61Nicola Venchiarutti
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+12' 36''
62Giovanni Lonardi
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - Faizanè+12' 39''
63Aritz Bagües
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+12' 39''
64Péter Kusztor
Team Novo Nordisk
Team Novo Nordisk+12' 39''
65Kevin Rivera
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - Faizanè+12' 51''
66Sebastian Berwick
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+13' 14''
67Oguzhan Tiryaki
Spor Toto Cycling Team
Spor Toto Cycling Team+13' 24''
68Davide Cimolai
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+13' 50''
69Erik Resell
Uno-X Pro Cycling Team
Uno-X Pro Cycling Team+13' 58''
70Danilo Celano
Team Sapura Cycling
Team Sapura Cycling+14' 43''
71Michel Gießelmann
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRW+15' 15''
72Juan José Lobato
Euskaltel - Euskadi
Euskaltel - Euskadi+15' 31''
73Shane Archbold
Deceuninck - Quick-Step
Deceuninck - Quick-Step+15' 32''
74Mustafa Sayar
Salcano - Sakarya - BB Team
Salcano - Sakarya - BB Team+15' 49''
75Andrea Peron
Team Novo Nordisk
Team Novo Nordisk+15' 54''
76Martinš Pluto
ABLOC CT
ABLOC CT+15' 54''
77Yauhen Sobal
Minsk Cycling Club
Minsk Cycling Club+16' 10''
78Stanislaw Aniolkowski
Bingoal - Pauwels Sauces - WB
Bingoal - Pauwels Sauces - WB+16' 13''
79Yevgeniy Gidich
ASTANA PRO
ASTANA PRO+17' 47''
80Artyom Zakharov
ASTANA PRO
ASTANA PRO+17' 51''
81Kevin Kuhn
Nippo - Provence - PTS Conti
Nippo - Provence - PTS Conti+18' 13''
82Stijn Steels
Deceuninck - Quick-Step
Deceuninck - Quick-Step+18' 54''
83Igor Boev
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+19' 01''
84David González
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+19' 03''
85Damiano Cima
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+19' 26''
86Mathias Le Turnier
Delko
Delko+20' 02''
87Cormac McGeough
Wildlife Generation Pro Cycling
Wildlife Generation Pro Cycling+21' 57''
88Quentin Venner
Bingoal - Pauwels Sauces - WB
Bingoal - Pauwels Sauces - WB+22' 56''
89Mattia Frapporti
EOLO - Kometa Cycling Team
EOLO - Kometa Cycling Team+23' 07''
90Guy Sagiv
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+23' 08''
91Per Münstermann
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRW+23' 13''
92Jonas Castrique
Bingoal - Pauwels Sauces - WB
Bingoal - Pauwels Sauces - WB+24' 03''
93Fabio Christen
Nippo - Provence - PTS Conti
Nippo - Provence - PTS Conti+24' 09''
94Žiga Jerman
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+25' 16''
95Álvaro Hodeg
Deceuninck - Quick-Step
Deceuninck - Quick-Step+25' 39''
96Tom Paquot
Bingoal - Pauwels Sauces - WB
Bingoal - Pauwels Sauces - WB+25' 39''
97Rasmus Tiller
Uno-X Pro Cycling Team
Uno-X Pro Cycling Team+25' 49''
98Siarhei Shauchenka
Minsk Cycling Club
Minsk Cycling Club+25' 50''
99Manuel Peñalver
Burgos - BH
Burgos - BH+25' 53''
100Kent Ross
Wildlife Generation Pro Cycling
Wildlife Generation Pro Cycling+25' 58''
101Søren Wærenskjold
Uno-X Pro Cycling Team
Uno-X Pro Cycling Team+26' 12''
102Stanislau Bazhkou
Minsk Cycling Club
Minsk Cycling Club+26' 21''
103Elçin Asadov
Salcano - Sakarya - BB Team
Salcano - Sakarya - BB Team+26' 22''
104Nur Aiman Rosli
Team Sapura Cycling
Team Sapura Cycling+26' 29''
105Jon Knolle
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRW+27' 20''
106Nils Sinschek
ABLOC CT
ABLOC CT+28' 20''
107Peio Goikoetxea
Euskaltel - Euskadi
Euskaltel - Euskadi+28' 25''
108Lionel Taminiaux
Alpecin - Fenix
Alpecin - Fenix+28' 26''
109Martí Vigo
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+28' 26''
110Jonathon Clarke
Wildlife Generation Pro Cycling
Wildlife Generation Pro Cycling+28' 29''
111Sean De Bie
Bingoal - Pauwels Sauces - WB
Bingoal - Pauwels Sauces - WB+28' 31''
112Zawawi Azman
Team Sapura Cycling
Team Sapura Cycling+28' 50''
113Héctor Sáez
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+29' 19''
114Samuele Rivi
EOLO - Kometa Cycling Team
EOLO - Kometa Cycling Team+29' 31''
115Georgios Bouglas
Salcano - Sakarya - BB Team
Salcano - Sakarya - BB Team+30' 09''
116Bodi Del Grosso
ABLOC CT
ABLOC CT+30' 41''
117Marcel Meisen
Alpecin - Fenix
Alpecin - Fenix+30' 53''
118Carmelo Urbano
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+31' 06''
119Halil Ibrahim Dogan
Spor Toto Cycling Team
Spor Toto Cycling Team+32' 32''
120Mamyr Stash
Spor Toto Cycling Team
Spor Toto Cycling Team+33' 09''
121Emre Yavuz
Spor Toto Cycling Team
Spor Toto Cycling Team+33' 30''
122Ivar Slik
ABLOC CT
ABLOC CT+34' 54''
123Akmal Hakim Zakaria
Team Sapura Cycling
Team Sapura Cycling+35' 28''
124Eduard Michael Grosu
Delko
Delko+35' 55''
125Vasili Strokov
Minsk Cycling Club
Minsk Cycling Club+36' 26''
126Matteo Malucelli
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+36' 31''
127Joonas Henttala
Team Novo Nordisk
Team Novo Nordisk+37' 15''
128Juan Antonio López-Cózar
Burgos - BH
Burgos - BH+38' 03''
129Onur Balkan
Salcano - Sakarya - BB Team
Salcano - Sakarya - BB Team+38' 51''
130Wesley Vercamst
Bingoal - Pauwels Sauces - WB
Bingoal - Pauwels Sauces - WB+39' 09''
131Matvey Mamykin
Nippo - Provence - PTS Conti
Nippo - Provence - PTS Conti+39' 33''
132Umberto Poli
Team Novo Nordisk
Team Novo Nordisk+41' 25''
133Fabio Jakobsen
Deceuninck - Quick-Step
Deceuninck - Quick-Step+43' 33''
134Frederik Rodenberg
Uno-X Pro Cycling Team
Uno-X Pro Cycling Team+43' 54''
135Feritcan Samli
Spor Toto Cycling Team
Spor Toto Cycling Team+45' 49''
136Logan Phippen
Team Novo Nordisk
Team Novo Nordisk+46' 16''
137Alexei Shnyrko
Minsk Cycling Club
Minsk Cycling Club+47' 59''
138Josu Etxeberria
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+50' 11''
139Ivan Charniauski
Minsk Cycling Club
Minsk Cycling Club+1h 03' 56''