Bredene Koksijde Classic

Results

 RidersTeamsTime
1Pascal Ackermann
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE4h 35' 47''
2Kristoffer Halvorsen
Team INEOS
Team INEOS+0''
3Álvaro Hodeg+0''
4Szymon Sajnok
CCC Team
CCC Team+0''
5Timothy Dupont
Wanty - Gobert Cycling Team
Wanty - Gobert Cycling Team+0''
6Sasha Weemaes
Sport Vlaanderen - Baloise
Sport Vlaanderen - Baloise+0''
7Lawrence Naesen
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+0''
8Simone Consonni
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+0''
9Thomas Boudat
Total Direct Energie
Total Direct Energie+0''
10Rudy Barbier
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+0''
11Aksel Nõmmela
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-Bruxelles+0''
12Jakub Mareczko
CCC Team
CCC Team+0''
13Enzo Wouters
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+0''
14Kenny Dehaes
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-Bruxelles+0''
15Marco Benfatto
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+0''
16Kris Boeckmans
Vital Concept - B&B Hotels
Vital Concept - B&B Hotels+0''
17Iuri Filosi
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+0''
18Alfdan De Decker
Wanty - Gobert Cycling Team
Wanty - Gobert Cycling Team+0''
19Manuel Peñalver
Burgos - BH
Burgos - BH+0''
20Rüdiger Selig
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+0''
21Przemyslaw Kasperkiewicz
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+0''
22Alex Frame
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+0''
23Guillaume Boivin
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+0''
24Boris Vallée
Wanty - Gobert Cycling Team
Wanty - Gobert Cycling Team+0''
25Michael Rice
Hagens Berman - Axeon
Hagens Berman - Axeon+0''
26Erik Baška
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+0''
27Christopher Lawless
Team INEOS
Team INEOS+0''
28Gianni Vermeersch
Corendon - Circus
Corendon - Circus+0''
29Iljo Keisse
Deceuninck - Quick-Step
Deceuninck - Quick-Step+0''
30Kevyn Ista
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-Bruxelles+0''
31Nicolai Brøchner
Riwal - Readynez Cycling Team
Riwal - Readynez Cycling Team+0''
32Dennis Coenen
Cibel
Cibel+0''
33Emmanuel Morin
COFIDIS, Solutions Crédits
COFIDIS, Solutions Crédits+0''
34Maarten van Trijp
Corendon - Circus
Corendon - Circus+0''
35Josip Rumac
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+0''
36Daniel López
Burgos - BH
Burgos - BH+0''
37Jens Debusschere
Katusha-Alpecin
Katusha-Alpecin+0''
38Jesper Asselman
Roompot - Charles
Roompot - Charles+0''
39Lorrenzo Manzin
Vital Concept - B&B Hotels
Vital Concept - B&B Hotels+9''
40Julien Trarieux
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+12''
41Michael Van Staeyen
Roompot - Charles
Roompot - Charles+0''
42Rémi Cavagna
Deceuninck - Quick-Step
Deceuninck - Quick-Step+12''
43Lukas Pöstlberger
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+14''
44Sondre Enger
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+14''
45Angelo Tulik
Total Direct Energie
Total Direct Energie+14''
46Remco Evenepoel
Deceuninck - Quick-Step
Deceuninck - Quick-Step+14''
47Thimo Willems
Sport Vlaanderen - Baloise
Sport Vlaanderen - Baloise+14''
48Davide Martinelli
Deceuninck - Quick-Step
Deceuninck - Quick-Step+14''
49Filippo Fortin
COFIDIS, Solutions Crédits
COFIDIS, Solutions Crédits+0''
50Riccardo Minali
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+17''
51Pieter Vanspeybrouck
Wanty - Gobert Cycling Team
Wanty - Gobert Cycling Team+0''
52Jonas Koch
CCC Team
CCC Team+28''
53Kamil Gradek
CCC Team
CCC Team+28''
54Matteo Spreafico
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+0''
55Jakob Egholm
Hagens Berman - Axeon
Hagens Berman - Axeon+0''
56Ryan Mullen
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+33''
57Senne Leysen
Roompot - Charles
Roompot - Charles+33''
58Julien Mortier
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-Bruxelles+33''
59Harry Tanfield
Katusha-Alpecin
Katusha-Alpecin+33''
60Stan Dewulf
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+33''
61Lukasz Owsian
CCC Team
CCC Team+33''
62Roy Goldstein
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+33''
63Jimmy Turgis
Vital Concept - B&B Hotels
Vital Concept - B&B Hotels+33''
64Kim Magnusson
Riwal - Readynez Cycling Team
Riwal - Readynez Cycling Team+33''
65Roy Jans
Corendon - Circus
Corendon - Circus+33''
66Gianni Marchand
Cibel
Cibel+33''
67Marcel Meisen
Corendon - Circus
Corendon - Circus+33''
68Xandro Meurisse
Wanty - Gobert Cycling Team
Wanty - Gobert Cycling Team+33''
69Pavel Kochetkov
Katusha-Alpecin
Katusha-Alpecin+33''
70Joseph Areruya
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+33''
71Vegard Laengen
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+33''
72Jetse Bol
Burgos - BH
Burgos - BH+33''
73Simon Sellier
Total Direct Energie
Total Direct Energie+33''
74Álvaro Robredo
Burgos - BH
Burgos - BH+33''
75Stijn Steels
Roompot - Charles
Roompot - Charles+33''
76Ivo Oliveira
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+33''
77Geoffrey Soupe
COFIDIS, Solutions Crédits
COFIDIS, Solutions Crédits+33''
78Jan-Willem van Schip
Roompot - Charles
Roompot - Charles+33''
79Brian van Goethem
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+37''
80Rui Oliveira
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+45''
81Roberto Ferrari
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+45''
82André Carvalho
Hagens Berman - Axeon
Hagens Berman - Axeon+49''
83Jérémy Leveau
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+49''
84Lennert Teugels
Cibel
Cibel+49''
85Justin Timmermans
Roompot - Charles
Roompot - Charles+49''
86Kenny Molly
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-Bruxelles+1' 00''
87Ludwig De Winter
Wanty - Gobert Cycling Team
Wanty - Gobert Cycling Team+1' 00''
88Christian Knees
Team INEOS
Team INEOS+1' 09''
89Philipp Walsleben
Corendon - Circus
Corendon - Circus+1' 09''
90Leonardo Basso
Team INEOS
Team INEOS+1' 09''
91Bert De Backer
Vital Concept - B&B Hotels
Vital Concept - B&B Hotels+1' 09''
92Jérôme Baugnies
Wanty - Gobert Cycling Team
Wanty - Gobert Cycling Team+1' 09''
93Lars Boom
Roompot - Charles
Roompot - Charles+1' 09''
94Alexis Guérin
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+1' 09''
95Pavel Sivakov
Team INEOS
Team INEOS+1' 09''
96Mathieu Burgaudeau
Total Direct Energie
Total Direct Energie+1' 09''
97Mathijs Paasschens
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-Bruxelles+1' 09''
98Julien Morice
Vital Concept - B&B Hotels
Vital Concept - B&B Hotels+1' 09''
99Dimitri Peyskens
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-Bruxelles+1' 09''
100Alex Kirsch
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+1' 09''
101Mathias Norsgaard
Riwal - Readynez Cycling Team
Riwal - Readynez Cycling Team+1' 09''
102Frederik Frison
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+1' 09''
103Emiel Planckaert
Sport Vlaanderen - Baloise
Sport Vlaanderen - Baloise+1' 09''
104Preben Van Hecke
Sport Vlaanderen - Baloise
Sport Vlaanderen - Baloise+1' 09''
105Mihkel Räim
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+1' 09''
106Perrig Quémeneur
Total Direct Energie
Total Direct Energie+1' 09''
107Alexander Maes
Cibel
Cibel+1' 09''
108Yohann Gène
Total Direct Energie
Total Direct Energie+1' 09''
109Juraj Sagan
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+1' 09''
110Michael Schwarzmann
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+1' 09''
111Jay McCarthy
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+1' 09''
112Andrea Vendrame
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+1' 09''
113Josef Cerný
CCC Team
CCC Team+1' 09''
114Axel Journiaux
Total Direct Energie
Total Direct Energie+1' 21''
115Glenn Debruyne
Cibel
Cibel+1' 35''
116Andreas Stokbro
Riwal - Readynez Cycling Team
Riwal - Readynez Cycling Team+1' 51''
117Adam Blythe
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+2' 11''
118Zakkari Dempster
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+2' 30''
119Willie Smit
Katusha-Alpecin
Katusha-Alpecin+2' 30''
120Marco Frapporti
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+2' 30''
121Pawel Bernas
CCC Team
CCC Team+2' 33''
122Maikel Zijlaard
Hagens Berman - Axeon
Hagens Berman - Axeon+2' 43''
123Kenneth Van Rooy
Sport Vlaanderen - Baloise
Sport Vlaanderen - Baloise+3' 54''
124Milan Menten
Sport Vlaanderen - Baloise
Sport Vlaanderen - Baloise+3' 54''
125Christophe Noppe
Sport Vlaanderen - Baloise
Sport Vlaanderen - Baloise+3' 54''
126Ian Garrison
Hagens Berman - Axeon
Hagens Berman - Axeon+4' 36''
127Maxime Cam
Vital Concept - B&B Hotels
Vital Concept - B&B Hotels+4' 36''
128Aliaksandr Riabushenko
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+4' 36''
129Nuno Bico
Burgos - BH
Burgos - BH+4' 36''
130Pieter Serry
Deceuninck - Quick-Step
Deceuninck - Quick-Step+4' 36''
131Matthew Gibson
Burgos - BH
Burgos - BH+4' 36''
132Jonathan Brown
Hagens Berman - Axeon
Hagens Berman - Axeon+4' 36''
133Justin Mottier
Vital Concept - B&B Hotels
Vital Concept - B&B Hotels+4' 36''
134Nathan Haas
Katusha-Alpecin
Katusha-Alpecin+4' 36''
135Hugo Hofstetter
COFIDIS, Solutions Crédits
COFIDIS, Solutions Crédits+4' 36''
136Loïc Chetout
COFIDIS, Solutions Crédits
COFIDIS, Solutions Crédits+4' 36''
137Michiel Dieleman
Cibel
Cibel+4' 36''
138Fabio Jakobsen
Deceuninck - Quick-Step
Deceuninck - Quick-StepDNF
139Fumiyuki Beppu
Trek-Segafredo
Trek-SegafredoDNF
140Matteo Moschetti
Trek-Segafredo
Trek-SegafredoDNF
141Rasmus Iversen
Lotto - Soudal
Lotto - SoudalDNF
142Tom Bohli
UAE Team Emirates
UAE Team EmiratesDNF
143Marco Mathis
COFIDIS, Solutions Crédits
COFIDIS, Solutions CréditsDNF
144Damien Touzé
COFIDIS, Solutions Crédits
COFIDIS, Solutions CréditsDNF
145Matteo Pelucchi
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - SidermecDNF
146Mattia Viel
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - SidermecDNF
147Brenton Jones
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - ProvenceDNF
148Timothy Stevens
Cibel
CibelDNF
149Jesús Ezquerra
Burgos - BH
Burgos - BHDNF
150Jonas Aaen
Riwal - Readynez Cycling Team
Riwal - Readynez Cycling TeamDNF
151Tobias Mørch
Riwal - Readynez Cycling Team
Riwal - Readynez Cycling TeamDNF
152Rasmus Wallin
Riwal - Readynez Cycling Team
Riwal - Readynez Cycling TeamDNF